


vanaf € 1170
(p.p. bij 2 p./15 dgn)
| 1 pers | 2 pers | 3 pers | 4 pers | 5 pers | 6 pers |
| Prijzen p.p. |
|---|
| ma 21-05-2012 |
| di 22-05-2012 |
| ma 10-09-2012 |
| di 11-09-2012 |
| 15 dagen |
|---|
| 1099 |
| 976 |
| 1170 |
| 1105 |
| prijs | Aanbieding |
| prijs | Beschikbaar |
| prijs | Reis op aanvraag |
| prijs | Niet meer beschikbaar |
In tegenstelling tot wat er in de reisgids staat, vertrekt deze reis op 10, in plaats van 11 september.
Indien de datum van uw keuze nog niet te boeken is, vul dan het voorboekingsformulier in.
• vliegreis Amsterdam – Mykonos en Santorini – Amsterdam v.v. met transavia.com
• luchthavenbelastingen
• Goed Idee reisbegeleider
• overtochten tussen de verschillende eilanden
• 2-persoonskamer met douche en toilet
• logies en ontbijt
• niet genoemde maaltijden
• eventuele entreegelden en lokale gidsen
• reserveringskosten boeken via website € 9,75 per boeking (verplicht)
• reserveringskosten boeken via callcenter € 19,50 per boeking (verplicht)
• bijdrage Calamiteitenfonds € 2,50 per boeking van max. 9 personen (verplicht)
Minimum aantal deelnemers voor het definitief doorgaan van deze reis: 15
Uiterste termijn van annulering wegens onvoldoende deelname: 21 dagen voor vertrek.
Op al onze reizen zijn de volgende voorwaarden van toepassing.
- ANVR reisvoorwaarden
- Garantieregeling Stichting Garantiefonds Reisgelden
- Garantieregeling Stichting Calamiteitenfonds Reizen
- Algemene informatie Goed Idee Reizen
- Algemene reisvoorwaarden Goed Idee Reizen

De informatie wordt geladen. Een ogenblik geduld a.u.b.
Klik hiernaast op een prijs voor een berekening van de totale reissom.
U ziet dan ook de diverse kamertypen en u kunt aangeven of er kinderen meereizen.
Eén van de mooiste stukjes Griekenland is de eilandengroep de Cycladen. Het gebied telt honderden eilanden met grillige door de natuur gevormde inhammen en baaien, die worden omgeven door de prachtig blauwe wateren van de Egeïsche Zee. We reizen met ferryboten van eiland naar eiland. Op de eilanden kunnen we er zelf op uittrekken of mooie excursies maken samen met onze reisleider. Juist door deze vrijheid merk je veel meer van de Griekse sfeer die op elk eiland weer anders is.
We vliegen rechtstreeks naar Mykonos, het Griekse ‘eiland met de molens’.
We blijven op het witte eiland Mykonos, één van de meest fotogenieke Cycladen-eilanden met de pittoreske straatjes en huizen, molens en vele kerkjes. U kunt vandaag een tocht maken naar Delos. Het is een klein onbewoond eiland en één van de belangrijkste archeologische vindplaatsen van Griekenland. Prachtige tempels en herinneringen aan Dionysus en Apollo liggen hier in een schitterende omgeving.
De rotsachtige heuvels zijn samen met de betoverende stranden kenmerkend voor het landschap met cactusvijgen en velden vol wilde bloemen. In de schilderachtige haven liggen de vissersbootjes. U wandelt er door de witgekalkte straatjes en langs huizen met felgekleurde deuren, houten luiken en balkons.
We vervolgen onze zwerftocht over de Cycladen naar Paros. Op dit lieflijke eiland vindt u dorpjes en stadjes met de traditionele witte huisjes en kerkjes, evenals prachtige zandstranden.
Vandaag kunt maken we een wandeling in de hoofdstad Parikía. Daarna bezoeken we Marathi. Daar stoppen we even bij de marmergroeven waar het bekende marmer vroeger gewonnen werd. We eindigen met een bezoekje aan het inmiddels mondaine vissersdorpje Naoussa.
Een vrije dag op Paros. Het eiland kent kilometers lange zandstranden, waar de golven van de Middellandse Zee het zand ontmoeten.
Nog een heerlijke vrije dag op Paros. De reisleider verzorgt de zondagse samenkomst
Op naar Naxos, het grootste eiland van de Cycladen. Bij het binnenvaren van de haven maken we direct kennis met de rijke geschiedenis van het eiland, wanneer we links van ons de immense marmeren toegangspoort zien van de onvoltooide Apollo-tempel. De indrukwekkende Venetiaanse woonburcht overheerst de stad, die met zijn smalle straatjes en talrijke restaurantjes een sfeervolle indruk geeft.
We maken vandaag een bustour over Naxos. We zien dan onder meer het sfeervolle dorpje Apiranthos met de marmeren straten. In het dorpje Apollonas kunt u lunchen bij één van de vele visrestaurantjes vlak aan zee. Ten slotte bekijken we het 11 m grote Dionysusbeeld dat door de marmerbewerkers rond 600 v.Chr. onafgewerkt werd achtergelaten. De rit gaat verder langs een prachtige kustweg terug naar uw hotel.
Een heerlijk vrije dag om te genieten van de prachtige stranden van Naxos of om er zelf op uit te trekken naar één van de vele leuke dorpjes in het binnenland. Ook in de haven in het oude gedeelte van Naxos-stad is van alles te beleven. Hier ligt de gezellige wijk Kástro met de huizen van Venetiaanse adellijke families en diverse kloosters op de antieke Akropolis. U kunt een bezoek brengen aan het Archeologisch Museum, dat een prachtige collectie rijk is aan vondsten uit de Cycladencultuur.
We varen weer verder naar de volgende prachtbestemming: het spectaculaire eiland Santorini. Op dit eiland vond rond 1630 voor Christus één van de grootste natuurrampen aller tijden plaats: de vulkaan explodeerde, wat de top in zee deed afzinken. Eigenlijk bestaat het eiland nu uit drie delen. De aankomst in de haven van de 400 m diepe caldera is uniek!
Aan het einde van de middag kunt u mee naar de dorpjes Pyrgos en Oia (zeg: Ia). Pyrgos is een grafisch dorpje, gelegen op een heuvel met prachtig panoramisch uitzicht over het eiland en de omliggende kleine vulkanische eilandjes. Op het noordelijke deel van het eiland, kunnen we de zonsondergang te aanschouwen waar Santorini zo bekend om is. Het dorpje is gebouwd aan de rand van de caldera en is met zijn witte huisjes, grotwoningen en kerkjes met blauwe koepels het decor voor vele ansichtkaarten.
Nog twee heerlijke vrije dagen op het eiland Santorini, het meest gefotografeerde eiland van Griekenland. Heerlijk om gewoon niets te moeten en te dwalen door de witte straatjes en te genieten van een drankje met uitzicht over zee. U kunt ook een uitstapje boeken naar de andere eilandjes van Santorini en de vulkaankraters beklimmen! Misschien maakt u wel een traditioneel tochtje op een ezel, bezoekt u het antieke Thira of neemt u een kijkje op één van de zwarte vulkaanstranden!
Op zondag verzorgt de reisleider weer een zondagse dienst.
Vanaf het vliegveld van Santorini vliegen we vandaag weer terug naar Nederland. Aan onze ontdekkingstocht over de mooiste Griekse eilanden is een eind gekomen.
Inhoudsopgave |
Plaatsinfo |
Een vakantie in Griekenland... dat is een kennismaking met eeuwenoude cultuur, slaperige dorpjes, prachtige stranden, blauwe zee en een heerlijke zon! Het vasteland (met de befaamde Metéora-kloosters, de metropool Athene en Delphi), het schiereiland de Peloponnesos (met de bekende plaatsen als Olympia, Mystras en Mycene, de vele eilanden zoals Kreta (ideaal voor een cultuurrijke fly drive of een ontspannen zonvakantie), Rhodos en de natuurlijk prachtige Cycladen-eilandengroep (met de typische witte kerkjes met blauwe daken!) zijn al sinds jaar en dag zeer geliefde vakantiebestemmingen. Op naar gastvrij Griekenland!

Deze Nederlandse luchtvaartmaatschappij beschikt over één van de jongste luchtvloten ter wereld, die bestaat uit de meest moderne vliegtuigtypes (Boeing 737, type 700 en 800).
Bovendien hebben zowel de vliegtuigen, als de kleding van het personeel een frisse metamorfose ondergaan waarmee transavia.com bewijst dat het met de tijd meegaat.
Aan boord geldt het zogenaamde à la carte concept, wat inhoudt dat maaltijden, snacks en drankjes tegen betaling verkrijgbaar zijn.
De luchtvaartmaatschappij transavia.com heeft een moderne en milieuvriendelijke vloot die door de gespecialiseerde, eigen technische dienst continu in optimale staat wordt gehouden. De vloot van transavia.com is heel jong: de vliegtuigen zijn gemiddeld vier jaar oud. Voor dit seizoen bestaat de vloot van transavia.com uit toestellen van het type Boeing 737-700 en 737-800.
Boeing 737-700
Aantal 10
Aantal stoelen 149
Kruissnelheid ca. 925 km p/uur
Motoren CFM 56-7B24
Vliegbereik ca. 5.400 km
Lengte 33,6 meter
Hoogte 12,5 meter
Spanwijdte 34,3 meter
Max. startgewicht 70.080 kg
Cockpitbemanning captain/first-officer
Cabinebemanning purser/2 of 3 steward(s)essen
Boeing 737-800
Aantal 19
Aantal stoelen 186
Kruissnelheid ca. 925 km p/uur
Motoren CFM 56-7B27
Vliegbereik ca. 4.700 km
Lengte 39,5 meter
Hoogte 12,5 meter
Spanwijdte 34,4 meter
Max. startgewicht 79.000 kg
Cockpitbemanning captain/first-officer
Cabinebemanning purser/2 of 3 steward(s)essen
Aan boord kunt u tegen betaling een keuze maken uit het veelzijdige à la carte assortiment met een assortiment koude - en/of warme snacks en (fris)dranken. U betaalt uw bestelling direct aan het cabinepersoneel. Het is toegestaan om alcoholische dranken te nuttigen, mits die aan boord gekocht zijn. Aan boord kunt u uitsluitend betalen met euro's of met creditcard.
Bij de meeste vluchten van transavia.com is het mogelijk om vanaf 24 uur voor vertrek online in te checken. Indien het voor uw vlucht mogelijk is om via internet in te checken, dan ontvangt u van ons een dag voor vertrek een e-mail met daarin een uniek reserveringsnummer. Via enkele eenvoudige stappen kiest u vervolgens een stoel en print u de instapkaarten uit. Het op de website van transavia.com gevraagde bevestigingsnummer bestaat uit de laatste 6 cijfers van uw boekingsbevestigingsnummer.
Nadat u online ingecheckt heeft hoeft u op de luchthaven niet meer in de rij te staan voor de incheckbalie. U hoeft alleen nog maar uw bagage af te geven bij het zogenaamde baggage drop off point van transavia.com.
Let op: u moet naast uw instapkaarten ook uw e-tickets die u van ons per e-mail of post heeft ontvangen meenemen naar de luchthaven.
Vanzelfsprekend is deze internet check-in niet verplicht, u kunt ook gewoon inchecken bij de incheckbalie of selfservice check-in.
Internet check-in is niet mogelijk voor reisgezelschappen van meer dan 9 personen. Voor mindervaliden en gezinnen met kleine kinderen worden door transavia.com vooraf stoelen gereserveerd.
De internet check-in wordt door transavia.com verzorgd. KRAS.NL heeft hier geen invloed op.
Voor alle informatie m.b.t. het meenemen van bagage als u vliegt met transavia.com:
Lees de uitgebreide informatie
Voor alle informatie over uw vlucht met transavia.com (o.a. veiligheidsregels voor handbagage, reizen met baby's e.d.) zie www.transavia.com
Inhoudsopgave |
Belangrijke informatie Griekenland |
Officiële naam: Griekenland
Oppervlakte: 132.000 km² (ca. 3 x Nederland)
Ligging: Europa, grenzend aan Albanië, Macedonië, Bulgarije en Turkije
Hoofdstad: Athene
Inwoners: 10,7 miljoen
Taal: Grieks
Staatsvorm: Republiek
Valuta: Euro
Tijdverschil: Winter +1 uur, zomer +1 uur
Voor Griekenland heeft u een geldig Nederlands paspoort of identiteitskaart nodig. Indien u niet de Nederlandse nationaliteit heeft, raden wij u aan voor de benodigde grensdocumenten navraag te doen bij de ambassade.
De vlucht van Amsterdam naar Athene duurt ongeveer 3,5 uur. De vluchtduur naar de eilanden is afhankelijk van de ligging, maar varieert ongeveer van 3 tot 4,5 uur.
U kunt in Griekenland het beste telefoneren vanuit een kaarttelefooncel. Deze zijn in principe overal aanwezig. U hebt hiervoor een telefoonkaart nodig die u kunt kopen in een kiosk, supermarktje en OTE-kantoor. Ook kunt u door middel van een OTE-telefoon bellen. Deze zijn te vinden in cafés en kiosken. Telefoneren vanuit uw hotel is vaak ook mogelijk, maar is wel duurder. Dit geldt ook voor mobiel telefoneren.
Internet is in de luxere hotels tegen betaling beschikbaar. In de grotere toeristische plaatsen zijn vaak internetcafés aanwezig.
Net zoals in andere landen van de wereld, moet u ook in Griekenland op uw spullen letten. Pas op voor zakkenrollers, draag geen waardevolle objecten te opzichtig en maak gebruik van het kluisje (indien aanwezig) in uw hotel of appartement om waardevolle spullen op te bergen. Als u een auto huurt laat dan geen waardevolle spullen onbeheerd in de auto achter.
In Griekenland wonen ongeveer 10,7 miljoen mensen. Een ruime meerderheid van de bevolking, 98%, is Grieks-orthodox.
Griekenland heeft een aangenaam klimaat met maar liefst 300 zondagen per jaar. In de zomermaanden varieert de temperatuur van 24ºC tot 35ºC en waait er een verkoelende zeewind. In de winter (november tot maart) is het een stuk kouder en valt er ook regen en sneeuw. De beste periode om Griekenland te bezoeken qua klimaat is tussen mei en oktober. Kijk voor de actuele temperatuur van uw bestemming op www.weeronline.nl.
In Griekenland kunt u heerlijk eten. Veel restaurants in Griekenland zijn sober ingericht en hebben soms iets weg van een cafetaria. Maar de ligging maakt het vaak zeer apart: met zicht op de zee of onder een afdakje van wijnranken. Griekse muziek op de achtergrond maakt de sfeer compleet. Bekende Griekse voorgerechten zijn ‘tzatzíki’ (romige yoghurt met knoflook en komkommer) en ‘taramosalata’ (viskuit met olie en aardappelen of oud witbrood). Ook auberginesalade en gevulde druivenbladeren zijn lekkere voorgerechten. Typische hoofdgerechten zijn onder meer ‘mousaka’ (ovenschotel met gehakt, aardappelen en groente), ‘pastitsio’ (‘taart’ van pasta, gehakt en bechamelsaus) en gegrild vlees als ‘souvlaki’ of ‘gyros’. Aan het einde van de maaltijd serveren veel restaurants ‘ouzo’: een Griekse borrel van anijs. Naast ouzo zijn er ook diverse Griekse wijnen, een bekende wijn is de ‘retsina’. ‘Frappé’ is ijskoffie die overdag veel wordt gedronken als dorstlesser.
Vaccinaties
In principe zijn er geen vaccinaties nodig voor Griekenland. Neem echter ruim op tijd contact op met de GGD voor de meest recente informatie of kijk op www.gezondopreis.nl.
Legionella
Wij adviseren u voor het in gebruik nemen van uw accommodatie elke warmwaterkraan (incl. douche en bad) enige minuten zo heet mogelijk te laten lopen en ondertussen goed te ventileren. In stilstaand water kan zich namelijk de legionella bacterie ontwikkelen die u op deze manier doeltreffend bestrijdt.
De munteenheid in Griekenland is de euro. In Griekenland is in bijna elke toeristische plaats wel een pinautomaat te vinden (let er goed op dat het logo dat op uw pasje staat hetzelfde is als op de automaat staat). Internationale creditcards worden in de meeste hotels, restaurants en winkels geaccepteerd. Bij veel banken kunt u met uw creditcard contant geld opnemen. Hiervoor wordt echter een forse provisie gerekend.
- indicatieprijs lunch € 5 - € 12, diner € 15 - € 25
- indicatieprijs kop koffie € 2 - € 5, glas fris € 2, glas bier € 2 - € 5, glas wijn € 2 - € 4.